Kilka słów o pracowni Mate Art Accessories

Zanim napiszemy o sobie kilka słów, pragniemy wpierw podziękować za Twoje zainteresowanie naszymi produktami. Wierzymy, że to właśnie one przyciągnęły Twoją uwagę i zachęciły Cię do odwiedzin naszej strony.

Tworzenie przedmiotów użytkowych

Idea stworzenia marki Mate Art Accessories sięga roku 2013. To właśnie wtedy, jako początkujący mateista zacząłem zgłębiać i poznawać tradycje związaną z Yerba Mate. Tradycyjne picie Yerba Mate jest nierozerwalnie związane z przeznaczonymi do tego celu akcesoriami. Po wielu nieudanych próbach znalezienia swojego wyjątkowego matera czy bombilli do Yerba Mate,  tematykę akcesoriów zacząłem zgłębiać sam.

Mniej więcej w tym właśnie czasie, rozbudziło się we mnie pragnienie wykorzystania wrodzonych zdolności manualnych i plastycznych. Początkowo moim głównym zamysłem, było skupienie się na szlifowaniu kunsztu w dziedzinie metaloplastyki. W wyrazie uznania dla walorów artystycznych i prac wykonywanych w wysokiej jakości zostałem przyjęty do grupy najlepszych twórców polskich Poland Handmade (patrz wywiad dla PH).

Jedna idea, wiele możliwości

Swoje zainteresowanie sztuką całkowicie przerzuciłem na akcesoria do Yerba Mate w roku 2015. Kształcąc się samemu w tym kierunku, zdobywałem coraz więcej doświadczenia i uczyłem się kolejnych dziedzin artystycznych jak rzeźbiarstwo, pirografia czy garncarstwo – rok 2016. W tym samym roku do Mate Art Accessories dołączyła kolejna osoba, moja Żona (absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu), która zaangażowana jest w rozwój działu ceramicznego.

W międzyczasie nawiązaliśmy współpracę z wieloma znanymi polskimi sklepami, które okresowo zaopatrują się w nasze zdobione akcesoria do Yerba Mate dla kolekcjonerów. Natomiast szczęśliwi nabywcy naszych wyrobów bardzo je sobie chwalą i doceniają włożoną w nie pracę.

Z niecierpliwością chcielibyśmy wprowadzić w życie wiele rodzących się pomysłów. Z biegiem czasu, postaramy się poszerzać naszą ofertę o kolejne akcesoria. Planowane jest uruchomienie produkcji bombilli oraz innych przydatnych wyrobów przeznaczonych głównie dla koneserów Yerba Mate. W dalszym ciągu w ofercie Mate Art będą zdobione Palo Santo, tykwy, Cuie lub Poronga.

Mamy nadzieję, że stając się nabywcą naszych wyrobów, nie zawiedziesz się co do ich jakości. Dzięki możliwości personalizacji większości z nich mogą być także idealnym prezentem.

Chcesz wiedzieć więcej?

Na zakończenie chcielibyśmy zaprosić Cię do śledzenia naszego Bloga. Będziemy w nim publikować najważniejsze informacje związane z rozwojem Mate Art Accessories oraz ciekawe wpisy o tematyce Yerba Mate i akcesoriach do Yerba Mate, w tym recenzje lub newsy dotyczące etapów produkcji. Jeżeli interesuje Cię bardzo tematyka Yerba Mate, studiujesz kierunek rozwoju tej branży w Polsce lub Europie, to nasz Blog będzie dla Ciebie kopalnią wiedzy.

Z pozdrowieniami,
Mate Art Accessories