WITAJ NA BLOGU MATE ART

Co potrzebuję do picia Yerba Mate?

Aby zaparzyć kawę lub herbatę potrzebne są właściwe akcesoria. Trzeba wiedzieć jak i w czym powinno się je przygotować zanim zaczniemy delektować się ich smakiem. Im bardziej się do tego przygotujemy tym lepiej. Mogą to być na przykład filiżanki, kubki, a także inne dodatkowe akcesoria ułatwiające parzenie lub spożywanie, na przykład sitka, filtry, a nawet urządzenia. To wszystko nie jest tylko po to, żeby było wygodniej, ale także, żeby bardziej nam smakowało. Większość z tych rzeczy jest wręcz niezbędna i ma je w swoim domu praktycznie każdy.  Podobnie jest z Yerba Mate. Wymagane jest wręcz, aby zaopatrzyć się dla niej w kilka niezbędnych lub dodatkowych akcesoriów. Postaramy się tutaj odpowiedzieć na pytanie początkujących mateistów „Co potrzebuję do picia Yerba Mate?” (więcej…)

05.04
2017

Co to jest Yerba Mate?

Yerba mate, herba mate, mate, także znany jako chimarrão, erva mate, indiańskie caá mati, caá mate – wysuszone, zmielone liście oraz patyczki ostrokrzewu paragwajskiego, niekiedy również świeże, przygotowane do robienia naparu popularnego głównie w krajach Ameryki Południowej (Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, Brazylii), także w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, głównie w Syrii i Libanie.
(więcej…)

29.03
2017

Wywiad z Robertem Przydatkiem dla portalu PH

Jakiś czas temu ukazał się wywiad, który przeprowadzony został dla portalu Poland Handmade. Tych, którzy nie wiedzą, informuję, że portal PH tworzy  grupa

najlepszych twórców, artystów, rękodzielników polskich

do których ja także należę od kilku lat. (więcej…)

12.02
2017